Kedves Szülők! Kedves Diákok!
A 2012/2013. tanévtől kezdve a tanulóknak már a köznevelési törvény értelmében kötelező 50 óra közösségi szolgálatot kell teljesíteni ahhoz, hogy 2016-ban megkezdhessék az érettségi vizsgájukat. Iskolánkban az ötven órát, amelyből tíz óra bevezető és záró foglalkozásokra, szervezésre fordítható, és a kilencedik-tizenegyedik évfolyamon kell teljesíteni.
Ennek lényege, hogy minden tanuló többféle lehetőség közül választhat magának olyan feladatot, amelyet a fogadó intézmény felnőtt képviselője felügyel és irányít. A tanári kapcsolattartás mellett végezhető a közösségi szolgálat folyamatosan.
A kiosztott nyomtatott jelentkezési lap, szülői hozzájárulás kitöltése és aláírása után lehet az iskolai koordinátorral és osztályfőnökökkel együttműködve közösségi szolgálatot vállalni.
A jelentkezésen módosítani az iskolai koordinátorral történő egyeztetés után lehet.
Az előírt óraszám tanítási időn kívül tömbösítve is teljesíthető.
FONTOS!
A közösségi szolgálat teljesítése során a diákok – felügyelet mellett- naponta legfeljebb három órát (3×60 perc) tevékenykedhetnek az alábbi területeken.
Lehetőség szerint megadtuk azoknak az intézményeknek nevét, amelyekkel eddig együttműködési megállapodást kötöttünk az adott területen.
Csak olyan tevékenység számít közösségi szolgálatnak, amelyért nem kapnak a diákok fizetést, társadalmilag hasznos és valamelyik közösség javát szolgálja.
TÖRVÉNYI HÁTTÉR:
INTÉZMÉNYEK LISTÁJA: EXCEL FÁJL LETÖLTHETŐ
Szeretnénk, ha a vidéki tanulók – a lehetőségekhez mérten – a lakóhelyükön végezhetnék ezt a közösségi szolgálatot. Több környező településen is vannak fogadó intézmények, illetve várjuk az Önök által/általatok javasolt helyi intézmények vezetőinek nevét, elérhetőségét, hogy felvehessük velük a kapcsolatot.
A közösségi szolgálat során a tanulók naplót vezetnek, amelyben rögzítik számukra, hogy mikor, hol, milyen időkeretben és milyen tevékenységet folytattak, valamint ők is feljegyezhetik élményeiket, tapasztalataikat. Ha van rá lehetőség, javasoljuk, hogy a közösségi szolgálat során a tanulók készítsenek fényképeket, rajzokat, esetleg kisfilmet is a munkájuk dokumentálására.
Reméljük, hogy minden diákunk megtalálja azt a területet és intézményt a lehetőségek közül, ahol örömmel és sikeresen tudja teljesíteni a közösségi szolgálatot.